Prekių grąžinimas ir keitimas

Ištrauka iš pirkimo sąlygų >>


12.1. Parduotų prekių trūkumai šalinami, nekokybiškos prekės keičiamos, grąžinamos vadovaujantis ūkio ministro 2001 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintomis Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėmis.
12.2. Norėdamas grąžinti prekę (-es), vadovaudamasis 12.1 punktu, Pirkėjas turi užpildyti prekių gražinimo/keitimo dokumentą, kurį Pirkėjas gauna pateikęs laisvos formos prašymą el. paštu.
12.3. Grąžinant prekes būtina laikytis šių sąlygų:
12.3.1. Grąžinama prekė turi būti originalioje tvarkingoje pakuotėje (šis punktas netaikomas tuo atveju, kai grąžinama nekokybiška prekė);
12.3.2. Prekė turi būti Pirkėjo nesugadinta;
12.3.3. Prekė turi būti nenaudota, nepraradusi prekinės išvaizdos (nepažeistos etiketės, nenuplėštos apsauginės plėvelės ir kt.);
12.3.4. Grąžinama prekė turi būti tos pačios komplektacijos, kokios buvo Pirkėjo gauta;
12.3.5. Grąžinant prekę būtina pateikti jos įsigijimo dokumentą, garantinį dokumentą (jei jis buvo išduotas) ir užpildytą 
grąžinimo dokumentą;
12.3.6. Pardavėjas turi teisę atsisakyti priimti Pirkėjo grąžinamas prekes, jei buvo nesilaikoma prekių grąžinimo sąlygų;
12.3.7. Sumokėtas prekių grąžinimo mokestis negrąžinamas;

12.3.8. Prekių grąžinimas vykdomas siunčiant registruotų paštu ir/arba naudojantis siuntų gabenimo įmone, ir/arba Proud.LT parduotuvėje.
12.3.9. Prekių grąžinimas vykdomas per 14 (keturiolika) dienų nuo prekių gavimo dienos;
12.4. Pirkėjui sumokėti pinigai grąžinami bankiniu pavedimu į Pirkėjo banko sąskaitą, per 14 darbo dienų, nuo grąžinamos prekės ir grąžinimo dokumentų gavimo dienos.
12.5. Jei dėl Pirkėjo kaltės (savavališkai pakeistas pristatymo adresas, sutartas pristatymas kitą dieną, klaidingai nurodyti duomenys ir pan.) siunta jam buvo pristatyta ne kitą darbo dieną, siuntos pristatymo data, nuo kurios skaičiuojamas prekėms grąžinti ar keisti leistinas terminas, bus laikoma kita darbo diena po siuntos išsiuntimo.
12.6. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko 12.3. punkte nustatytų prekių grąžinimo terminų ir sąlygų. Pirkėjo grąžinamos prekės bus įvertintos, ar gaminiai grąžinti laikantis aukščiau nurodytų sąlygų. Jei sąlygų buvo nesilaikoma, pinigai grąžinami nebus. Dėl prekės pristatymo ar atsiėmimo tokiais atvejais bus tariamasi individualiai.
12.7. Grąžinant gautą ne tą prekę ir/ar nekokybišką prekę, Pardavėjas įsipareigoja priimti tokias prekes ir jas pakeisti analogiškomis tinkamomis prekėmis per protingą terminą.
12.8. Tuo atveju, kai Pardavėjas neturi pakeitimui tinkamų prekių, Pirkėjui grąžinama sumokėta suma, įskaitant ir kainą už pristatymą.
12.9. Jeigu Pirkėjas grąžina prekę, pirktą akcijos metu, grąžinama už prekę sumokėta suma (po nuolaidos).
12.10. Jei pirkimo metu pirkėjui buvo pritaikytas nemokamas pristatymas, prekės (-ių) grąžinimo atveju iš bendros pirkėjo sumokėtos sumos (jei ji nebetenkina nemokamo pristatymo sąlygų arba grąžinamas visas užsakymas) išskaičiuojamos siuntimo išlaidos pagal tuo metu galiojusius pristatymo tarifus.
12.11. Jei pristatant prekes, dėl kliento kaltės pardavėjas patirs papildomas pristatymo išlaidas, prekių grąžinimo ar keitimo atveju pardavėjas turi teisę išskaičiuoti patirtą žalą iš grąžintinos sumos.
12.12. Jei Pirkėjas užsako prekių, kurias Pardavėjas turi užsakinėti pas tiekėjus, tai laikoma Individualiu užsakymu. Tokių prekių grąžinti nebus galima ir taikomas išankstinis apmokėjimo būdas.
12.13. Laikrodžių grąžinimas ir keitimas vykdomas remiantis 2001 m. birželio 29 d. Lietuvos Respublikos Ūkio ministro Įsakymu Nr. 217 (Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklės). Laikrodžiai yra priskiriami prekėms už kurias pinigai nėra grąžinami, prekės nėra keičiamos. Prekės gali būti keičiamos kitomis tik tais atvejais, kai yra akivaizdus gamintojo brokas ir jo neįmanoma pašalinti remonto metu. Gedimai, kurie įvyko dėl kliento kaltės, naudojimosi taisyklių nesilaikymo arba yra natūrali dėvėjimosi pasekmė, nėra gamintojo brokas.
12.13.1. Laikrodžio naudojimo taisyklės:
12.13.1.1. Saugoti laikrodį nuo staigaus temperatūrų pokyčio;
12.13.1.2. Saugoti laikrodį nuo sutrenkimų;
12.13.1.3. Saugoti laikrodį nuo cheminių medžiagų poveikio;
12.13.1.4. Nelaikyti laikrodžio prie magnetų ar įmagnetintų daiktų, elektromagnetinių bangų šaltinių;
12.13.1.5. Vengti vandens/nesimaudyti su laikrodžiu, kurio atsparumas vandeniui nenurodytas arba yra mažiau kaip 10ATM/100m ir laikrodžio karūnėlė nepristumta/neužsukta iki galo;
12.13.1.6. Vengti vandens, jei laikrodis yra su odine apyranke;
12.13.1.7. Garantiniu laikotarpiu taisyti laikrodį tik garantinio remonto vietoje;
12.13.1.8. Nenustatinėti datos tarp 9.0014.00 ir 21.0002.00 valandos.
12.13.2. Laikrodžių priežiūra: laikrodžio paviršiui valyti naudoti minkšto audinio servetėles. Nenaudoti aktyviai veikiančių cheminių valiklių, kurie gali pažeisti laikrodžio paviršių/odines apyrankes.
12.13.3. Laikrodžių valdymas ir nustatymas:
12.13.3.1. Datai nustatyti suktukas/karūnėlė atitraukiamas vieną kartą (jei laikrodis rodo datą). Mėnesiui turint 30 arba mažiau dienų mėnesiui pasibaigus kaskart reikia persukti datą į priekį, kadangi laikrodžiuose naudojamuose datos ratukuose yra sužymėta 31 diena.
12.13.3.2. Laikui nustatyti suktuką/karūnėlę atitraukti du kartus. (Jei laikrodis be datos rodymo suktukas/karūnėlė atsitraukia tik vieną kartą). Laikui nustatyti suktukas sukamas pagal laikrodžio rodyklę.
12.13.3.3. Viršutinis chronografo mygtukas skirtas chronografui paleisti arba stabdyti.
12.13.3.4. Apatinis chronografo mygtukas skirtas grąžinti chronografo rodyklę į pradinę padėtį.
12.14. Tuo atveju, kai prekė grąžinama remiantis 4.2. punkte numatyta teise, Pirkėjui tenka prekių grąžinimo išlaidos; Jeigu yra grąžinama nekokybiška prekė, klientui grąžinimas nekainuoja, grąžinimo išlaidas padengia Pardavėjas.