J. K. CHODKEVIČIAUS medalis

500,00 € su PVM

Pridėti prie pageidavimų

Jonas Karolis Chodkevičius (1560–1621) – iškiliausias Lietuvos karvedys ir didis valstybės veikėjas - Žemaičių seniūnas,  LDK didysis etmonas bei Vilniaus vaivada.

Jis vadovavo ne vienam garsiam mūšiui su švedais, maskvėnais ir turkais, tačiau nemarią karvedžio nugalėtojo šlovę, šimtmečius išlikusią istorinėje atmintyje, iškovojo 1605 m. Salaspilyje (Kircholme), Livonijoje, kai su triskart mažesnėmis pajėgomis nugalėjo galingą Švedijos karaliaus Karolio IX vadovaujamą kariuomenę. Pergalė šiame mūšyje išgarsino J. K. Chodkevičių visoje Europoje ir už jos ribų.

Prieš 400 metų (1621 m.), paskutiniame mūšyje ties Chotynu (Ukrainoje), vadovavo jungtinei Abiejų Tautų Respublikos kariuomenei ir sėkmingai atrėmė žymiai gausesnių Turkijos ir Krymo totorių kariuomenių puolimą, sustabdydamas jų tolesnį skverbimąsi į Centrinę Europą.

J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo užsakymu unikalų medalį sukūrė autorė Lina Kalinauskaitė. Nukaldinta viso labo 99 vnt. J. K Chodkevičiaus medalių.

Visos už medalį surinktos lėšos bus skirtos J. K. Chodkevičiaus paminklo Vilniuje statybai. Kviečiame Jus įsigyti ir asmeniškai prisidėti prie šio kilnaus tikslo - kiekvienas jį įsigijęs tampa paminklo mecenatu.  

Medalis įrėmintas solidžioje atverčiamoje juodos natūralios odos dėžutėje. 
Dėžutės išmatavimai 3.5 x 11.5 x 13 cm 
Diametras 60 mm
Žalvaris

 

Susisiekite: +370 5 276 28 28
El. paštas: shop@proud.lt

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: